joi • 17 iunie 2021 • 3:33
Acasă / Dolj / Cupa României / Astra Giurgiu este prima finalistă! Dinamo a pierdut la penaltiuri

Astra este prima echipă calificată în finala Cupei României, ediția 2020-2021! Gruparea din Giurgiu a eliminat-o pe Dinamo București în semifinalele competiției cu scorul general de 6-5. În tur, pe stadionul „Marin Anastasovic“ astralii s-au impus cu 1-0. Marți seară, în retur, în „Groapă, Astra a câștigat după loviturile de departajare.

În timpul regulamentar scorul a fost favorabil echipei Dinamo, 1-0, cu un gol marcat de Radu în minutul 89. Cele două reprize suplimentare nu au citește toată știrea…

Autobuzul pleacă din stație și după el aleargă o doamnă.Pasagerii, miloși, îl roagă pe șofer ...