duminică • 26 septembrie 2021 • 5:41
Acasă / Dolj / Duel de gală pentru sferturi! Halep – Svitolina, primul meci al zilei la Flushing Meadows

​Organizatorii de la US Open au anunțat programul zilei de duminică, iar duelul dintre Simona Halep și Elina Svitolina din optimi va avea loc pe Arthur Ashe, cea mai mare arenă din complexul de la Flushing Meadows, de la ora 19.00.

Simona Halep și Elina Svitolina s-au întâlnit de 9 ori de-a lungul timpului, scorul fiind 5-4 în favoarea sportivei din Ucraina. Elina s-a impus în ultimul meci direct: 7-5, 6-3 în finala de la Roma citește toată știrea…

Liga 3 / Golul, o problemă și la Universitatea II Craiova. Înfrângere cu Dăești și… ultimul loc!

Echipa secundă a Universității Craiova continuă seria neagră, ajungând la 4 înfrângeri consecutive. „Satelitul“ a ...