marți • 13 aprilie 2021 • 13:33
Acasă / Dolj / Manchester City, prima şansă de calificare în semifinalele Ligii după 2-1 cu Dortmund

Manchester City a învins-o pe Borussia Dortmund cu scorul de 2-1, marţi seară, pe teren propriu, după un final dramatic, în sferturile de finală ale Ligii Campionilor.

Belgianul Kevin De Bruyne (19) a deschis scorul pentru echipa pregătită de Pep Guardiola, în urma unei erori a lui Emre Can. Borussia a egalat prin Marco Reus (84), servit de Erling Haaland, dar gazdele au smuls victoria în ultimul minut regulamentar, prin golul lui Phil Foden (90), citește toată știrea…

Organizația Mondială a Sănătății (OMS) cere interzicerea totală a vânzării de animale vii în piețele tradiționale ...