joi • 21 octombrie 2021 • 14:00
Acasă / Dolj / Preliminarii CM 2022 / Germania – România 2-1. Tricolorii au „dispărut“ în repriza a doua

Naționala României a pierdut, scor 1-2, partida susținută vineri seară, pe „Volksparkstadion“ din Hamburg, în fața Germaniei. Disputa a contat pentru etapa a 7-a din Grupa J a preliminariilor Cupei Mondiale 2022.

Tricolorii au surprins în prima repriză, când s-au apărat exact și au pus probleme în ofensivă. Mai mult, Ianis Hagi a marcat cu un șut de la 12 metri lateral dreapta și a stabilit rezultatul pauzei (’9, 0-1).

La revenirea de la cabine lucrurile au citește toată știrea…

Președintele Klaus Iohannis a susținut o declarație de presă în care a anunțat concluziile consultărilor ...