duminică • 19 septembrie 2021 • 7:48
Acasă / Dolj / SCM Craiova păstrează contactul cu primele locuri! Debut perfect în fața propriilor fani

SCM Craiova a debutat perfect în fața propriilor suporteri în noul sezon. După mai bine de un an și jumătate departe de iubitorii de handbal din Craiova, handbalistele din Bănie au făcut un meci excelent cu Mioveni și au bifat o primă victorie în Liga Florilor 2021/2022, scor 25-18.

Prima repriza a fost una la discreția formației gazdă, chiar dacă începutul a fost echilibrat. S-a mers cap la cap doar în primele 10 minute, apoi alb-albastrele citește toată știrea…

Antrenorul formației FCSB, Edi Iordănescu, a admis că victoria obținută în Bănie, 1-0 cu FCU ...