duminică • 25 iulie 2021 • 18:52
Acasă / Tulcea / Matildas câștigă meciul de deschidere al Jocurilor Olimpice de la Tokyo împotriva Noii Zeelande după pierderea USWNT în Suedia

Matilda și-a început campania olimpică cu o victorie uimitoare cu 2-1 asupra Noii Zeelande, după ce echipa națională feminină a SUA a pierdut cu 3-0 în fața Suediei.

principalele puncte:

Tamika Yallop și Sam Kerr au înscris în prima repriză, înainte ca Noua Zeelandă să se alăture în cele din urmă la bord în minutul 91.

Anterior, Statele Unite au suferit o înfrângere zdrobitoare cu 3-0 în fața Suediei, care a dus imediat la discordie în grupa G.

Suedia citește toată știrea…

Pizza pentru Italia și Dracula pentru România: radiodifuzorul sud-coreean își cere scuze pentru „greșeala de neiertat” a Jocurilor Olimpice.

Afișajul TV este un punct de intrare pentru unii spectatori pentru a afla mai multe ...